MASTERCARE INVERSION THERAPY TABLE İŞ YERİ VE SANAYİ KURUMLARINDA KULLANIM GEREKLİLİĞİ


ş kesimi olarak düşündüğümüz zaman bütün gün bilgisayar başında veya işin başında yoğun geçen saatlerin, hareket sistemine, dolayısıyla omurgaya ve sinir köklerine yapmış olduğu baskılar, bel ve sırt ağırlarına neden olmaktadır.

Bu durum  iş yerleri için, iş gücü verimini düşüren ve üzerinde ciddiyetle durulan  önemli bir sağlık sorunu oluşturmaktadır,

Günümüzün modern  sanayi kuruluşları, bel ve sırt ağrılarının, işten izin almalar veya işe geleme nedeniyle endüstriye milyarlarca dolar iş gücü  kaybı yarattığını düşündükleri için bu sorunu müessese içinde çözebilmek için birçok  araştırma yaptırmış durumdalar.

Bu araştırma sonuçlarına göre, İsveç'teki ünlü sanayi kuruluşu Volvo, kendi bünyesinde Mastercare Inversion Table’lardan oluşan bir "Bel ve Sırt Ağrısı" Tedavi bölümü oluşturmuştur.

Bu bölümde, bel - sırt ağrısı ve eklem problemi yaşayan, iş görenlerini müessese içinde tedaviye tabi tutarak iş gücü kaybını önlemektedirler.

İşletmeniz , hangi branşa ait olursa olsun, çalışanlarınızın başta omurga olmak üzere, tüm hareket sistemi ve eklem yerleri  gün boyu baskı altındadır. 

Bu da giderek sırt-bel ağrısı, stres ve yorgunluğa sebep olup, iş verimini düşürmekte ve işten izin almalar veya işe gelememe nedeniyle büyük bir iş gücü kaybı  yaratmaktadır.

Bu nedenle iş yerinizde oluşturacağınız, MASTERCARE BACK A TRACTION BÖLÜMÜ ; İş görenlerinizin,  hareket sistemi, Bel-Sırt ve Eklem Yerleri sağlığı için,  hem iş gücü tasarrufu sağlayacak, hem de iş gören sağlığına önem veren bir kuruluş olarak sosyal sorumluluk açısından iş yerine,önemli bir prestij kazandıracaktır.

Avrupa CE Lisanslı Mastercare Inversion Table 1.Sınıf tıbbi kuruluş onayına sahiptir.