SIRT VE BEL AĞRILARI  –  BÜYÜK SAĞLIK SORUNU ! - TIBBİ ARAŞTIRMALAR

Bel ağrısı ve Bel Fıtığı Sorunlarının giderilmesinde doğal yol – MASTERCARE INVERSION TABLE KULLANIMININ ÖNEMİ 

Bel ağrısı ve Fıtık sorunun, sanayileşen toplumlarda çok büyük bir ortak sorundur. 

Endüstrileşmenin getirdiği ağır yaşam koşulları, insanların %80’inin hayatlarının belirli dönemlerinde zaman zaman bel ağrısı çekmelerine ve bel fıtığına maruz kalmalarına neden olmaktadır. 

Bunun sonucu olarak da çekilen acı ve ızdırabını dışında, milyonlarca saat iş kaybı meydana gelmektedir. 

Bel ağrısının en büyük nedenlerinden birisi Omurganın baskı altında kalmasıdır 

Yer çekimi  ve kas dengesizlikleri omurga kanalına baskı yapar.

Bu  baskı ise sinirlere etki altına aldığı için bel ağrısı meydana gelir.

Disklerin iç kısmı omurgaya esneklik ve destek sağlar.

Omurlar, bir disk ve faset eklemi denilen iki küçük eklem ile birbirlerine bağlanırlar. 

Omurlar arası disk nedir?

Omurlar arasında bulunan ve yastık görevi yapan, çevresi (annulus fibrosus) telsi yapıda, ortası (nucleus pulposus) glikozaminoglikanlardan oluşmuş daha yumuşak yapıda, ileri yaşlarda ise yumuşak alanın daralmasıyla sertleşen ve anî hareketlerle kolayca kayarak sinirlere baskı yapan (bel fıtığı gibi), yuvarlağımsı telli kıkırdak yapısındaki tabaka.

İntervertébral disc.

Bir omuru diğerine yapıştıran disk, kuvvetli bağ dokusundan oluşmuştur ve omurlar arasında yastık yada darbe emicisi ya da arabaların amortisörleri gibi görev yapar.

Disk “annulus fibrosus” adı verilen dayanıklı bir dış tabaka ve “nucleus pulposus” adı verilen jöle kıvamında bir merkezden oluşur Yaşlandıkça diskin merkezi su içeriğini kaybetmeye başlar ve disk yastıklama görevini eskisi kadar iyi yapamaz hale gelir. 

Disk bozulmaya devam ettikçe dış tabakası da yırtılabilir. Bu durum diskin merkezinin dış tabakadaki bir yırtıktan sinirlerin ve omuriliğin yer aldığı boşluğa taşmasına neden olur. 

Mastercare – İsveç Sırt Koruma Sistemi bu konuda tekdir !

Kullanımı çok kolay – basit ve güvenli Eklem yerlerinde meydana gelen gerilimi, kaslardaki  spazmları  giderip, rahatlamayı isteyenlerin tümünün ihtiyacıdır Mastercare

Günde sadece birkaç dakika !

Mastercare’in patentli özelliği hareket edebilen sırt platformudur. 15 veya 30 derecelik eğimli platformda yapılan doğal traksiyon, eklem yerleri , pelvis (leğen kemiği) ve omurga’daki gerilimi ortadan kaldırır. Biraz gerdirme  ve  hemen alınan  sonuç, rahatlama. 

Mucizevi bir kür değil !

Mastercare – İsveç Sırt Koruma Sistemi bu konuda Dünyada tek doğal bir sistemdir. Eklem yerlerindeki gerginliği giderir, kasları rahatlatır ve kan dolaşımını hızlandırır.

Mastercare’i her kesimden insanlar, sanayi kuruluşları, spor, tıp ve özel bireysel ihtiyaçlarda büyük bir memnuniyetle kullanmaktadırlar.

Mastercare’in normal kullanımı ile birlikte sırt ağrıları, diz ağrıları, kas yorgunluk ve ağrısı, omuz ve boyunda ki sızlamaları tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Üst düzey atletlerin de Mastercare’i hem antrenman öncesi hem de sonrası kullanımlarının, sportif performanslarını arttırmalarında ve gelecekte olması mümkün bel ve kas sorunlarına Çözüm olduğu belirlenmiştir. 

Yapılan Bilimsel araştırmalarda şu sağlık sorunlarını çözdüğü tespit edilmiştir :

  • Ayak Bileği – Diz – Kalça Fonksiyon bozuklukları  
  • Eklem yeri sertlik ve iltihaplanmaları 
  • Sinir köklerindeki baskılar
  • Boyun ağrıları
  • Omuz sertlikleri
  • Siyatik
  • Bel ağrıları
  • Pelvis gerginlik ve baskısı
  • Kas spazmı

MASTERCARE  emniyetli kullanım esasları :

Sırt platformunu hareket ettirin  

. 15  &  30  derece eğimlerde stop düğmesini tespit edin 

. Çift emniyet mandalını sabitleyin 

. Maksimum derece 30 

. Kullanımı çok basit 

. Dayanıklı çerçeve 

. Performans ve kesin sonuç

. Resmi Tıp Kurumlarından sertifikalı 

. Güvenli ayak pedleri 

. Bilimsel eğitim

Hem Standart A hem de Mini Modelde Kolaylıkla kullanabileceğiniz şekilde 15º veya 30º eğimde, sırtınızı, rahatlıkla, hareketli olarak sağa sola döndürmek veya düz kalmak suretiyle, vücut ağırlığınızla traksiyon yapılarak, eklem yeri ve disklerdeki baskıyı ortadan kaldırıp, gün boyu hareket sisteminizde olan yorgunluk ve stres giderilmektedir. 

Binlerce Mastercare masası günümüzde bütün dünyada; işyerlerinde, evlerde, hastanelerde, doktor muayenehanelerinde ve rehabilitasyon merkezlerinde kullanılmaktadır.

Mastercare – The Swedish Back Care System Hayatımızın bir parçası olarak : Günlük yaşamın getirdiği yorgunluk ve  stresin giderilmesi, Bel, Sırt,Eklem ve Kas ağrılarının önlenerek sağlıklı bir hareket sistemi için doğal bir çözümdür. 

Dünyada Tek Eğimli ve Tıbbi onaylıTedavi Masası Mastercare Sadece Profesyoneller için değil, evlerde bireysel kullanım için de mükemmel sonuçlar vermiştir.

NOT: Tedavi cihazı olarak kullanmadan önce lütfen doktorunuza danışınız. 


Karin Timmermann - Belçika

Uzun yıllardır yaptığımız çalışmalarda,bel ve sırt rahatsızlığı yaşayan üyelerimizle birlikte yaptığımız bire bir çalışma ve egzersizler neticesinde konu üzerinde çok büyük tecrübelere sahip olduğumuzu belirtmek isterim.

Çok yoğun olarak karşılaştığımız Sırt ve bel sorunlarında uyguladığımız Mastercare Back A Traction Sistemin çok faydalı bir sistem olduğunu bizzat yaşayarak gördük. 

Bunu size açıklamanın çok zor olmadığını şu nedenle belirtmek istiyorum:

Bilindiği gibi, çeşitli nedenlerle omurlar arası disk ve eklem yerlerinde sinovial sıvı denilen sıvının azalması, omurlar arası açıklığın daralması, omurga esnekliğini ortadan kaldırarak, sinir sıkışmalarına neden olmaktadır.

Sırt ve bel sorunları en çok omurganın olması gereken esnekliğini kaybetmesinden kaynaklanmaktadır.

Mastercare Back A Traction sistemi ile, sırtı hareketli platformda ve 15 derece baş aşağı eğimde yapılan doğal traksiyon egzersizleri, omurgayı esnek hale getirip, omurların arasının açılmasını sağlamaktadır.

Buradaki 15 derece eğim , yaş ve vücut ağırlığına rağmen her sırt ve bel ağrısı sorunu olan için, oldukça kolay ve rahat bir egzersiz yapma olanağı sağlamaktadır.

Rahatsızlığı olanlar, bu pozisyonda, kaslarında mevcut gerginlik ve ağrıları süratli bir şekilde giderip, rahatlamaktadırlar.

Bu 15 derecelik eğimli pozisyonda traksiyon sistemi, diğer birçok, mobilizasyon, manipülasyon ve manuel tekniklerle de rahatlıkla kombine edilebilmektedir.

Buna göre omurlarda meydana gelen birçok çekirdeksel çıkıntı sorunlarında “traksiyon” yani gerdirme egzersizlerini rahatlıkla kullanabilmekteyiz. 

Hareketli sırt platformunda rahatlıkla yapılabilen birkaç basit gerdirme egzersizi sayesinde, eklem yerlerinde ve pelvis (kalça kemiği) de,  esnekliği arttırıp, sorunları ortadan kaldırabilmekteyiz.

Bu şekilde esneklik arttırılınca, disklerde çarpma veya birbirine vurma da önlenerek, bütün eklemlerde rahatlama meydana getirilmektedir.

Hareketliliğin bu şekilde arttırılması ile, en kısa sure içinde hem pelvis hem de alt sırt eklemlerinde esneklik meydana gelmektedir.